Прев’ю Elite Dangerous: Horizons
Оригінальна Elite: Dangerous при релізі отримала не мало хороших відгуків і від критиків, і від самих ґеймерів. Усе ж 400 мільярдів зоряних систем, можливість стати першовідкривачем, зайнятись піратством або навпаки, піти на службу до якоїсь із фракцій і, як запевнили автори гри: „це лише початок“. Разом це все вразило. А повільність, у чомусь гардокрність і доволі великий поріг входження додали грі певного реалістичного шарму.
Розширення-сезон Horizons, додало можливість робити посадки на безатмосферні астрономічні тіла, які ще й постарались достовірно відтворити у масштабі 1:1. Проте, перед виходом сезону, пішла велика хвиля критики від фанатів, а причиною став не саме доповнення, а неочікувана цінова політика. Що не так із ціною і, що то за «Горизонти» розписано нижче, однак якщо ви не знаєте, що таке Elite: Dangerous, радимо спершу ознайомитися з оглядом Миколи Ороса.
Про цінову політику
На слова „це лише початок“ купилось багато ґеймерів. Коли ж у них знову почали просити $60, але вже за Elite Dangerous: Horizons, відгуки у Steam одразу впали до „змішані“. Проте й розробників можна зрозуміти. Elite: Dangerous — не Star Citizen, такої фінансової підтримки не мала. Та й гра не для широких мас, а доробляти її треба і підтримка серверів не безкоштовна. Тому гру поділили на річні сезони і першим сезоном була „ванільна“ гра, а другим — Elite Dangerous: Horizons зі своїми ігроладними нововведеннями.
У кожний наступний сезон входитимуть попередні, тому якщо ви надумали придбати Elite Dangerous, варто одразу задуматись над купівлею Horizons. Однак, якщо у вас був придбаний попередній сезон, вас чекає знижка 25%. Звісно, навіть зі знижкою виходить не дешево, однак такий варіант виглядає приємнішим, ніж щомісячна підписка, бо якщо ви навіть не захочете купувати новий сезон, все одно зможете продовжувати далі грати у онлайн в одній і тій же галактиці і з тими самими подіями.
Однією з хибних думок ґеймерів є те, що Elite Dangerous: Horizons — це лише доповнення з посадками на космічні тіла. Насправді Horizons схожий на звичну нині сезонну перепустку до майбутніх доповнень і крім Planetary Landings у нього входять: Loot and crafting; Multi-Crew з яким ви можете зібратися з друзями на борту одного корабля; Commander Сreation, який дозволить зробити свого командора унікальним (відео); і Ship-Launched Fighters, який додасть можливість великим космічним кораблям возити винищувачі для власного захисту.
Про планети
З розширенням Planetary Landings нам дозволяють робити посадки на безатмосферні астрономічні тіла, це можуть бути як і планети, так і їх супутники (що дивно, проїхатись по нашому рідному місяцю поки що не вийде). Розробники постарались достовірно відтворити тіла в масштабі 1:1 і перші 5 посадок і справді вражають, бо масштаби дійсно помітні, а оскільки екрани завантаження відсутні, то посадку здійснюватимемо самі і це теж приносить задоволення.
Оскільки всіх планет та природних супутників є мільярди, то їх рельєф процедурно генерований. Згенеровано насправді чудово: з кратерами, розколинами, тобто правдоподібно. На тлі зірок, особливо в туманностях, ці посадки — шикарнючі генератори шпалер для стільниці. Але не єдиним рельєфом, обійшлось все різноманіття. У кожного астрономічного об’єкту є своя гравітація і, наприклад, якщо з малою гравітацією ми зможемо пролітати на баґґі 10-ки метрів, то з великою є шанс розбити свій корабель при самій посадці. Ще є різні поверхні і найбільш небезпечною для мене була льодова, бо заїхавши у невелику розколину, можна з неї банально не виїхати.
Як вже раз наголосив, розробники прагнули достовірності, а це також означає, що не потрібно чекати, що не планетах будуть будівлі з неймовірною архітектурою чи ще якісь чудеса, принаймні на безатмосферних тілах. Щодо планет з атмосферою, то посадки на них у цьому сезоні точно не додадуть, якщо їх взагалі колись додадуть, бо я не уявляю, як це можливо зробити.
Про баґґі
Для подорожі по поверхнях, на момент написання прев’ю, є лише один шестиколісний Scarab. У майбутньому обіцяють більше транспорту, сезон все ж річний. Проте, навіть над одним цим баґґі попрацювали добряче, оскільки в залежності від властивості астрономічного об’єкту, міняється і поводження самого Scarab’у і загалом, керування транспортом вельми приємне.
Про те чим зайнятись
„Чим же зайнятись на поверхні планети?“ І тут у Planetary Landings з’являються проблеми, бо розваг не так же й багато.
Підлетівши до планети, на радарі нашого корабля з’являться сині зони. Ці зони випадково генеруються при підльоті гравця і в них є щось цікаве. Це „цікаве“ завжди потрібно спершу знайти (а це не просто), а знайдемо там або розбитий корабель, або Scarab, або супутник тощо. Крім вище загаданого „цікавого“ по дорозі часто зустрічатимуться різного роду матеріали, які в майбутньому можна використати, для створення боєприпасів, ремонту Scarab абощо.
На планетах і природних супутниках також можуть бути розташовані станції з добування ресурсів або звичайні космічні станції. На звичайних космічних дають завдання, що потребують посадки. Однак, видів цих завдань всього 2-3. Це або щось зробити на добувничих станціях, або привезти вантаж з розбитого корабля, а цей корабель обов’язково розташований у вище згаданих синіх зонах. Але, знову ж таки, Horizons доповнюватимуть цілий рік, тому в майбутньому все буде краще як із місіями, так і з цікавими об’єктами.
Дивує ще деяка тупість завдань. Наприклад, якщо завдання знайти одну рятувальну капсулу і привести, але ви знайшли дві, то у нас заберуть лише одну, а з іншою роби, що хочеш. Проте, цією тупістю можна скористатись у своїх цілях, бо грі немає різниці, де ми знайшли цю капсулу і якщо ми знову беремо рятувальне завдання, але рятувальна капсула у нас вже є, то здаємо її і завдання виконане.
Висновок
Попри прекрасність Planetary Landings, із придбанням сезону все ж можна не квапитися. Поки що, подорожування по безатмосферних поверхнях не дуже цікаво, особливо якщо граєте самі. Ніяких несподіванок, ніякого перехоплювання, ніяких NPC, лише красива поверхня, зірки і ви. А оскільки Horizons — це сезонна перепустка на рік, то, можливо, за кілька місяців будуть знижки, а тоді і контенту нового мали б підігнати, і, можливо, оптимізацію підтягнути, бо при посадках FPS може падати нижче комфортних 30-ти. Однак, якщо ви награли сотні годин, насолоджуючись прекрасним, то «Горизонти» саме для вас.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Sony зняла з продажу оригінальну Horizon Zero Dawn
-
Колекція ремастерів усієї грецької саги God of War вийде в 2025 році
-
Ubisoft поки не планує перекладати нові ігри українською
-
Доходи інді та високобюджетних ігор майже зрівнялися цього року в Steam
-
Серіал «Клініка» відправляється на перезавантаження